Bireysel Seri
B.E.A.T. Light Rent™
Kırmızı ışık & Kızılötesi ışınlar ile hücrelerinize dokunun!

Light Therapy (ışık terapisi) Dr. Maria Kodrasova (Rusya Bilim Akademisi, Pushino) yönetimindeki Rus bilim adamları iki ışık spektrumunun (kırmızı ışık ve kızılötesi ışın) etkilerini incelemiş ve araştırmışlardır. Dr. Hartmut Müller kendi teorisi olan Global Scaling teorisine bağlı olarak gerçekleştirmiş olduğu bir dizi matematiksel algoritma hesaplamaları sonucunda hücrede ileri düzeyde ATP üretimini yani enerji üretimini artıran optimal proton rezonansını oluşturmuştur. Bu teknoloji sayesinde B.E.A.T. Light Rent ION cihazı üretilmiştir. BEAT Light Rent Ion, Dr.Hartmut Müller’in Global Ölçeklendirme Proton Rezonansı ilkesine dayanarak geliştirilmiş çok özel bir foton terapi cihazdır. Dünyada tektir ve ilgili proton rezonansının algoritmik fraktal bilgisini içeren herhangi başka bir ışık terapi cihazı yoktur. Bu teknolojiye farklı bir komponent daha eklenerek bio-rezonans frekansı proton rezonansına bağlanmıştır. Bu sayede kompleks ve bütünsel bir terapi uygulaması oluşturulmuştur.

53 farklı program seçeneği ile vücudunuzun enerji akışını dengeleyin!

Güneş ışığı yeryüzündeki yaşam için çok önem arz eder. Güneş ışığı hücre içine nüfuz eden (penetre olan) yegane ışıktır. Güneş ışığı diğer ışıklarda bulunmayan ve yoksun oldukları gerekli kati spektral frekansları içermektedir. Burada en önemli nokta doğru Kırmızı Işık ve Infrared (kızılötesi) Işın kombinasyonudur. Bu sebepten ötürüdür ki güneş ışığı bir saat içerinde hücrelerimize inanılmaz bir enerjisel uyarım gerçekleştirir. Güneş ışığına bir saat maruz kalınması durumunda güneş ışığı hücre içerisindeki mitokondrinin yoğun bir enerji iletimi gerçekleştirmesine sebep olur. Mitokondri hücre içerisinde bulunur ve ihtiyacımız olan enerjiyi (AdenoTriPhospate – ATP) üretirler. Bu mevzu bahis enerji sitrik asit döngüsü içerisinde meydana gelen bir dizi kompleks biyokimyasal reaksiyon neticesinde açığa çıkar. Peki tam anlamıyla gerçekleşen nedir? Güneş ışığı spektrumu birçok farklı renklerden meydana gelmektedir. Ancak hücrelerimiz için en önem arz eden ve/veya ön plana çıkan skala Kırmızı Işık ve Kızılötesi Işındır. Kırmızı ışık (645 nm) selektif olan hücre membranını geçirgen hale getirerek hücre yapısının kapılarını açar ve Kızılötesi ışın (840 nm) hücre içine mitokondriye nüfuz ederek ATP üretimini artırır ve ilgili proton terapi rezonansını hücre içerisine iletir.

Işık Terapisi Hakkında Daha Fazlası >>

Temel Özellikler


Sıkça Sorulan Sorular

BEAT Light RENT Ion Ne Cihazıdır?
BEAT Light Rent Ion, bir LLLT – Low Level Laser Therapy (düşük yoğunluklu lazer terapi) cihazıdır. LLLT ile sayısız sayıda bilimsel yayın ve çalışma mevcut olup ilgili yöntem birçok ülkede sağlık profesyonelleri, ordu, spor kulüpleri ve sporcular tarafından kullanılmaktadır.
BEAT Light RENT Ion’u Kimler Kullanabilir?
BEAT Light RENT Ion cihazı, herkes tarafından güvenle kullanılabilir. Hem profesyonel kullanıma hem de ev kullanımına hitap edecek şekilde tasarlanmış bir “wellness” cihazıdır.
BEAT Light RENT Ion’un Diğer LLLT Cihazlarından Farkı Nedir?
BEAT Light RENT Ion, Türkiye’de piyasadaki yegâne LLLT cihazıdır. Bunun yanı sıra BEAT Light RENT Ion sadece bir LLLT cihazı değildir. Aynı zamanda Global Scaling yani Global Ölçeklendirme teorisine uygun biçimde bünyesinde Fundamental Fractal ( Temel Fraktal ) algoritmasını içerdiğinden ötürü dünyada herhangi bir eşi veya benzeri olmayan bir foton terapi cihazıdır.
Işık Terapisi Nasıl Çalışır?
Işık terapisi BEAT Light RENT Ion, kırmızı ışık ve kızılötesi yayılım yaparak mitokondrinin ATP (enerji) üretimini uyarır ve aynı zamanda ilgili terapi sinyalleri (proton rezonansı) hücre içine nüfuz ederek etkisini hücre içi düzeyde gösterir. Bu nedenden ötürü çok çabuk etkisini göstererek terapisel uyarım yapar.
Herhangi bir yan etkisi var mıdır?
İlgili terapi (non-invaziv) yani kişiye herhangi bir zarar verme ihtimali olmayan ve hiçbir yan etkisi olmayan bir terapisel uygulamadır.
BEAT Light RENT’i Ne Sıklıkla Kullanmalıyım?
BEAT Light RENT’i günde 3 kez birer program uygulayarak başlayıp günde sabah, öğle ve akşam 2’şer program olacak şekilde artırarak kullanabilirsiniz. 4 gün uygulama yapılıp 1 gün ara verilerek kullanılması tavsiye edilir.