Bireysel Seri
Water Ionizer (Su İyonizeri)
Su hayattır! Alkali ionize su ile daha sağlıklı yaşayın.

Su iyonizeri çeşme suyundaki bir takım partikül ve yabancı maddeleri temizleyen, suyu mevcut tüm su çeşitlerinden daha kaliteli ve içilebilir hale getiren ardından elektroliz yoluyla suyu alkali ve asidik olarak iki faza ayıran ve aynı zamanda içerisinde bulunan platinyum ve titanyum elektrotlarla suyu iyonize eden bir cihazdır. Su iyonizeri, iyonizasyon işleminin haricinde suyu yukarıda belirtildiği üzere alkali ve asidik olarak iki faza ayırır. Alkali su, sağlık sorunlarının çözülmesinde ve iyileşmenin sağlanmasının yanı sıra yemek ve gündelik yaşantıda kullanıma yönelik imkan sağlarken, asidik su ise dezenfektan ve kozmetik kullanım için uygun bir uygulama sahası bulmaktadır. Bedenimizin yaklaşık %70’i sudan ibarettir ve bedende biriken toksin ve zararlı maddelerin bedenden arındırılmasının en etkili yolu kaliteli iyonize ve alkali su tüketimidir. Bendenden toksinlerin atılması dokuların iyileşmesin ve hızlı bir şekilde yenilmesine olanak sağlar.

Alkali ionize su molekkülleri hücrelerinize kolayca nüfuz eder ve yaşlanmasını yavaşlatır.

Genel olarak 10-15 su molekülü bir araya gelerek bir su kümesi oluştururlar. Alkali suyun su molekülü kümeleri, elektrolit işlemi sonrası küçülür. Dolayısıyla alkali suyun diğer sulara oranla vücut tarafından assimile edilmesi ve emilimi çok daha hızlı olur ve vücut tarafından çok daha efektif olarak kullanılır. Bu sebeple, suyun vücuttan atılımı da daha hızlı olmaktadır. Alkali su kümelerinin daha küçük olmalarının sağladığı faydaların bir diğeri de yiyeceklere çok kolay ve hızlı bir şekilde nüfuz edebiliyor olmasıdır. Dolayısıyla yemek pişirmede, meyve ve sebzelerin yıkanmasında ve çay & kahve hazırlanmasında çok ciddi bir fark yaratmaktadır. Kore (KFDA) ve Japonya (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı) alkali iyonize suyun kronik ishal, sindirim problemleri, midede meydana gelen hazımsızlık ve fermentasyon, aşırı asidite (asidoz) gibi durumlarda iyileştirici etkilerinin olduğunu ve Alkali Su İyonizeri’nin standart ev kullanımında kullanılması gereken bir cihaz olduğunu onaylamışlar ve ayrıca alkali iyonize suyun günlük yaşantıda devamlı kullanılması gerektiğini ifade etmişlerdir. (medikal kullanım amaçlı olarak 9.5 pH (alkali düzey 3 ve üzeri) düzeyi uygundur). Alkali İyonize su sağlık sorunları yaşayanların iyileşmelerine ve sağlıklı kişilerinde sağlıklarını idame ettirmelerine önemli katkılar sağlamaktadır. 7 Farklı pH (asit/baz) seviyesinde su iyonizasyonu kullanıcının arzusuna göre ayarlanabilir ve temin edilebilir.

Patentli tamamen yeni arındırma sistemi teknolojisi

Otomatik-hücre temizleme teknolojisi, her kullanımda elektrot polaritesini aksi yönde değiştirerek elektrolit hücrelerde tabakalaşmayı önler ve alkalizasyon-ionizasyon işleminin sağlıklı ve cihazın ömrünü uzatarak yapılmasına olanak sağlar.

Ionize Su Hakkında Daha Fazlası >>

Temel Özellikler


Sıkça Sorulan Sorular

Alkali Su İyonizeri Ne Cihazıdır?
Alkali Su İyonizeri, (water ionizer) su arıtıcısı klasmanında sınıflandırılan iyonize ve alkali su arıtıcısıdır.
Alkali Su İyonizerini Kimler Kullanamalıdır?
Alkali Su İyonizeri, ev ve iş yeri kullanımına göre tasarlanmış aileler için ideal bir su iyonizeridir. Alkali Su iyonizerini sağlıklı su içmek isteyen ve damacana ve şişelenmiş kaynağı belli olmayan suların zararlı etkilerinden kurtulmak isteyen, daha sağlıklı kalmak isteyen herkesin kullanması uzmanlarca önerilmektedir.
Alkali Su İyonizeri’nin Diğerlerinden Farkı Nedir?
Alkali Su iyonizeri, diğer geleneksel su arıtıcılarından çok daha üstün ileri teknoloji ile üretilmiş bir cihazdır. Alkali Su iyonizeri, arıtma işleminin yanı sıra iyonize etme ve alkali etme gibi bir takım çoklu özelliklere sahip çok fonksiyonlu bir su arıtıcısıdır.Diğer sistemlerde ki suyu öldürme (reverse osmos) – yani suyu su yapan tüm mineral içeriklerinden arındırma işlemi - gibi uygulamalar sağlık açısından sakıncalı olmakla beraber bedenimizin suda eriyik halde bulunan bir takım mineral ve içeriklere ihtiyacı vardır. Alkali su iyonizeri, suyu öldürmez, suyun mevcut mineral içeriğini daha da zenginleştirerek iyonize eder. Aynı zamanda Alkali su iyonizeri şebeke suyuna bağlanıp akan suyu iyonize ve alkali edip arıttığı için suyu iyonlarına ayırarak bedendeki toksinlerin atılmasını hızlandırarak hücre için arınma sağlar.
Alkali Su Nedir?
Suyun ve bedenimizin ortalama bir pH (asit/baz dengesi) dengesi vardır. Bir takım faktörlerden dolayı (dengesiz beslenme, et, hamur, süt, süt ürünleri, katkı maddeleri, koruyucular, şeker, karbonatlı içecekler, elektromanyetik kirlilik, sağlıksız su v.b.) bedenimizi pH dengesi bozulur ve bedenimiz daha asidik hale gelir. Bu durum bir takım mikrop ve parazitlerin üremesi için ideal bir ortam oluşturarak kişinin hastalanmasına neden olur. Aynı zamanda beden bozulan pH dengesini dengelemek için kemiklerden kalsiyum çalar ve bu durum zamanla bir takım kemik ve eklem problemlerinin meydana gelmesine neden olur. Alkali su iyonizeri bünyesinde bulunan filtereler aracılığı ile suyu alkali hale getirerek bedenin pH dengesini dengeler.
Karbonatlu Su ile Alkalizasyon ve İyonizasyon Arasındaki Farklar?
Medyada çok popüler hale gelen suya karbonat atılıp karbonatlı su içimi sağlık açısından son derece sakıncalı bir uygulamadır. Karbonat içerisinde bulunan kalsiyum içeriğiyle bir alkalizasyon yapar ancak unutulmamalıdır ki insan bedeni yeterki kadar kalsiyum rezervine sahiptir. Ayrıca birçok gıda kalsiyum içerir. Burada yapılması gereken Magnezyum ve D vitamini alımının artırılmasıdır. Karbonatlı su insan bedeninde birikerek kireçlenme, damar sertliği gibi rahatsızlıklara neden olabileceği gibi bedenin pH dengesini daha da bozarak sağlık açısından sakıncalı durumların ortaya çıkmasına neden olabilir.
İyonize Su Nedir?
Nasıl Akarsu ile Göl suyu bir değilse, durgun su ile akan su aynı değildir. Doğa bu işlemi yapmaktadır. Akarsu bir takım taş ve kayalara sürtünerek kendi kendini iyonize eder. İyonize su iyonlarına ayrılmış ve elektrik yükü değişmiş su demektir. Bedenimizde bulunan birçok toksin ve mikro-organizma (+) pozitif yüke sahiptir. İyonize su, suyu iyonlarına ayırarak (-) negatif yüklü su iyonlarının toksin ve zararlı içerikleri bağlayarak bedenden atmasını sağlar.