DARKFIELD MICROSCOPY SEMINARS

Karanlıkalan & Canlı Kan Analizi

Istanbul 2016, MD.MrSc.Dr.Jaroslava Samborac

Karanlık Alan Mikroskop ve Canlı Kan Analiz Programı

Karanlık Alan Mikroskobisi & Canlı Hematolojide Kan Morfolojisi seminerleri, genel sağlık durumu ve metabolik süreçlerin kan üzerinden detaylı olarak gözlemlenmesi ve yorumlanması üzerine istisnai bir bakış açısı sunmaktadır.

Karanlık alan canlı kan analizi uygulayıcıya standart kan analizlerinde göremeyecekleri sayısız bilgiye görsel olarak ulaşma, yorumlama ve tavsiyeler sonrası takip etme imkanı vermektedir. Karanlık alan canlı kan analiz methodunu diğerlerinden faklı kılan en önemli faktörlerden bir diğeride kan uygulaması yapılan kişiye kendi kanını görsel olarak gözlemleyebilme fırsatının sunulmasıdır.

Alchemist - ALC ailesi olarak sizi bu gizemli ve mikro cosmic organik dünyayı beraberce kesfetmeye davet ediyoruz.

 • 14 - 15 MAYIS 2016

  KARANLIK ALAN MİKROSKOBİSİ CANLI HEMATOLOJİDE KAN MORFOLOJİSİ I

  Bulguların değerlendirilmesi ve homeostazın sağlanmasına yönelik uygulamalar, besinsel(nutritional) düzenlemeler ve besin desteklerinin önerilmesi; Karanlık alan mikroskobu’nun kullanımı ve bakımı

  Poster >>
 • 03 - 04 ARALIK 2016

  KARANLIK ALAN MİKROSKOBİSİ CANLI HEMATOLOJİDE KAN MORFOLOJİSİ II

  Kan gurupları ve dietetik yaklaşım, Kan guruplarının oluşumu ve tarihçesi, Besinlerdeki Lectinin önemi ve etkileri, Karanlık alan mikroskobunun çalışma prensibi, Gıda takviyeleri ve besinler, Uygulamalı kan analizi ve yorumu

  Poster >>
 • 22 - 23 NİSAN 2017

  KARANLIK ALAN MİKROSKOBİSİ CANLI HEMATOLOJİDE KAN MORFOLOJİSİ III

  Eritrositlerin morfoloji ve fizyolojisi, Kırmızı kan hücrelerinin işleyişini etkileyen faktörler, Eritrosit membranın hasar görmesi ve deformasyonu, Sağlıklı kan için gerekli besinler ve tüketimi, Uygulamalı kan analizi ve interaktif yorumu

  Poster >>

ALC Ailesi sizleri gerçek bilgi ile buluşturuyor!

Eğitmen

Jaroslava Samborac

Jaroslava Hovan Somborac, MD. MrSc. Preventif Tıp (önleyici tıp) uygulamalarında uzmanlığı ve Medikal Tıp Masterı olan bir Medikal doktordur. Master konularından ve uzmanlıklarından biri gebelerde diyetetik ve besinsel (nutritional) durum ve yeni doğan bebekler üzerinde gebelerin vitamin, mineral ve oligo-element alımlarının etkisi ve doğum üzerindeki tesiridir.

Jaroslava Hovan Somborac, MD. MrSc. Sırbistan – Voyvodina’da “Toplumsal Sağlık Enstitüsünü” kurmuştur. Aynı zamanda Sırbistan da “Pulmoner Hastalıklar Enstitüsünde” faaliyet göstermektedir. Jaroslava Hovan Somborac, MD. MrSc. aynı zamanda Epidomoloji Merkezi, Medikal İstatistik Kurumu, Enformatik ve Sağlık Geliştirme Kurumunun başkanlığını yapmaktadır.

Karanlık Alan Çalışmaları

2003 yılında Karanlık Alan Mikroskobisine bağlı eğitim ve uygulamalara katılmış ve Kanadalı bilim adamı Bill Allin’in eğitimlerinden sonra Belgrat ve Macaristan da Karanlık Alan Mikroskobisi üzerine eğitimler vermiştir. Jaroslava Hovan Somborac, MD. MrSc. Karanlık Alan Mikroskobisinde 10.000’den fazla canlı kan analizi gerçekleştirmiştir. 2007’den beri geniş kitlelere ve sağlık profesyonellerine Karanlık Alan Mikroskobisi ve Canlı Hematolojide Kan Morfolojine dair eğitimler vermektedir.

Sırbistan, Macaristan, Slovenya, Slovakya, Çekoslovakya, Ukrayna ve Makedonya da hali hazırda Karanlık Alan Mikroskobisi alanında aktif eğitimler ve diploma programları düzenlemektedir. Karanlık Alan Mikroskobisi alanında kılavuz niteliğinde kitap ve yayınlar hazırlamıştır. Ayrıca Karanlık Alan Mikroskobu canlı kan analiz bulgularının yorumlanması ve önerilere ilişkin DFM yayınları vardır.

Seminer Info

 • Konu

  Karanlık Alan Mikroskobisi & Canlı Hematolojide Kan Morfolojisi sertifika programının profesyonel düzey III. ayak semineri.

 • Eğitmen

  Karanlık Alan Mikroskobisi & Canlı Hematolojide Kan Morfolojisi III. ayak semineri Mgr.Sc.Med.Md.Dr.Jaroslava Samborac tarafından verilecektir.

 • Tarih & Saat

  Karanlık Alan Mikroskobisi seminerleri serisinin ikinci ayağı 22-23 Nisan, Cumartesi ve Pazar günleri, sabah 10:00 ila akşam 18:00 arasında yapılacaktır.

 • Çeviri

  Eğitimin orjinal dili ingilizce olup, profesyonel ardıl çevirisi, İngilizce'den Türkçe'ye Meliha Atalaysun tarafından gerçekleştirilecektir.

 • lokasyon

  Karanlık Alan Mikroskobisi & Canlı Hematolojide Kan Morfolojisi semineri, Hurry Inn Hotel, Merter, Istanbul, seminer salonunda gerçekleştirilecektir.

 • iletişim

  Bizimle 0212 4823961 şirket hattından ya da sitemizin iletişim kısmındaki formu doldurarak iletişime geçebilirsiniz.En kısa sürede size dönüş yapılacaktır.