Made in Japan
Somaniks®
Sağlıkta mikro-koni teknolojisi

Mikrokoni teknolojisi, Japonlar tarafından geliştirilmiş, özel mikro çıkıntıları ile kati bir ağrı ve akupunktur nokta terapisi sunan bir üründür. Özel olarak tasarlanmış mikro disklerin üzerinde bulunan mikrokoniler (microcone) ilgili noktaları ve ağrının bulunduğu bölgeleri uyararak arı ve gerginliği azaltır.

Somacept®

Somacept, mikro-koni (mikro çıkıntı) teknolojisinde daha kısa ve geniş tabanlı çıkıntılara sahip bir banttır. Daha sert ve yukarı ve aşağı esnemek kaydı ile uyarım yapan çıkıntıları vardır. Somacept, mikro koni yüksekliği sadece 150 um (= 0.15)'dir. Cilde hiçbir şekilde zarar vermez ve kullanımı son derece kolaydır.

Antiflojistik (iltihabı azaltıcı), ağrı kesici(analgetic ) ve uygulanan bölge veya nokta üzerinde yoğunlaşan rahatlatıcı etkisi vardır. Somacept, ani ve akut ağrılarda, zonklama ve karıncalanma şeklindeki ağrı ve belli bir noktada yoğunlaşan ağrılarda son derece etkilidir. Akupunktur noktalarına uygulanarak elektromanyetik regülasyonun gerçekleştirilmesi sağlanır.

Somareson®

Somareson, mikro-koni (mikro çıkıntı) teknolojisinde daha uzun ve dar tabanlı çıkıntılara sahip bir banttır. Daha yumuşak ve sağa ve sola esnemek kaydı ile uyarım yapan çıkıntıları vardır. Somareson, mikro koni yüksekliği sadece 300 um (= 0.30)'dir. Cilde hiçbir şekilde zarar vermez ve kullanımı son derece kolaydır.

Kan dolaşımını regüle ederek ağrıyı keseci etki gösterir ve daha geniş bir alan /bölge üzerinde etkisini gösterir. Somareson, kas sertliği ve gerginliğinde, yavan ağrılarda, genel gerginlik ve sersemletici ağrılarda son derece etkilidir. Akupunktur noktalarına uygulanarak elektromanyetik regülasyonun gerçekleştirilmesini sağlar. Boyun, omuz ve sırt ağrılarında, el ve ayak ağrılarında kullanılır.

Spor & Somaniks

Somaniks, gerek profesyonel gerekse amatör sporcular tarafından avrupa dahil olmak üzere bir çok ülkede sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Müsabaka öncesi, sonrası ve esnasında sporcular tarafından kolayca uygulanabilir. Daha çok ağrıyı azaltıcı, kesici, gerginliği azaltıcı ve gevşetici etkilerinden ötürü birçok sporcu tarafından kullanılmaktadır.

Yeni Nesil Akupunktur Hakkında Daha Fazlası >>

Temel Özellikler


Sıkça Sorulan Sorular

Somaniks Nedir?
Somaniks, özel olarak geliştirilmiş üzerinde mikro koni (mikrocone) şeklinde mikro- çıkıntıları (micro-protusion) olan dairesel şekilde tasarlanmış bantlardır. Yapışkan bant’ın altında özel esnekliğe sahip mikro koni çıkıntılarının bulunduğğ dairesel bir plastik disk mevcuttur.
Somaniks Ne işe Yarar?
Somaninks, her türlü ağrıyı azaltmak, ortadan kaldırmak ve bunun yanı sıra Akupunktur uygulamalarında iğnesiz Akupunktur plastik işleme teknolojisi ile ilgili Akupunktur uygulamaları için özel olarak geliştirilmiş bir üründür. SOMACEPT ve SOMARESON mikrokonileri son derece küçüktür ve ilgili Akupunktur noktasına ve/veya ağrının bulunduğu noktaya yapıştırılarak kullanılır.
Somacept, Hangi durumlarda kullanılır?
Boyunun incinmesi, Intervertebral eklem lumbago, Myofascia lumbago, diz ağrısı, dirsek ağrısı, Tenontothecitis, spor sakatlanmaları, şiddetli akut-omuz ağrısı (frozen shoulder/neuralgia)
Somareson, Hangi durumlarda kullanılır?
Boyun tutulması, omuz ağrısı, sırt ağrısı, yorgun el ve ayaklar, şiddetli omuz ağrısı akut faz sonrası-Frozen shoulder/neuralgia
Faydaları nelerdir?
Antiflojistik (iltihabı azaltıcı), ağrı kesici (analgetic), kan dolaşımını regüle ederek ağrıyı keseci, uygulanan bölge veya nokta üzerinde yoğunlaşan rahatlatıcı bir etki gösterir.
Çalışma prensibi nedir?
Somacept, (sert) mikrokoni yukarı ve aşağı hareket ederek A- fiberi aracılığı ile ağrılarda etki gösterir. Somareson ise (yumuşak) mikrokoni yanlara hareket ederek C-fiberi aracılığı ile ağrılarda etki gösterir.
Spor alanındaki kullanımı nasıldır?
Tendonların gergin olduğu ve her türlü ağrının hissedildiği bölgelere direkt olarak uygulanabilir. Egzersizler ve spor faaliyetleri esnasında kullanımı uygundur. Ağrı baş göstermeden önceki süreçte önleyici olarak kullanılabilir. Ayak tabanına uygulanabilir.